Fanatyczni Chojnowianie - FC Chojnów
Aktualnie online
· Gości online: 1

Polecamy
Relacja z Kielc
Relacje

W przeciągu zaledwie kilku dni mieliśmy kolejny daleki i trudny wyjazd, tym razem obraliśmy kierunek wschodni na mecz z Koroną Kielce. Niestety tak się niefortunnie złożyło, że mecz przypadał na piątek, co zdecydowanie utrudniło sprawę osobom chcącym wspierać Zagłębie na tym wyjeździe. Szczęście w nieszczęściu takie, że planowane rozpoczęcie meczu było na godzinę 20:30, więc część osób prosto z pracy udała się w trasę.

Po ostatnim wyjeździe do Gdańska, wyprawa autokarowa wisiała na włosku z powodu problemów opisywanych przy okazji relacji z wyjazdu na Lechię. Ostatecznie jednak zapadła decyzja pozytywna i część osób udała się zorganizowanym autobusem, reszta wybrała się samochodami osobowymi. Ekipa samochodowa miała przyjemność natrafić na swojej drodze na autokar Śląska... piłkarzy udających się na swój mecz do Bielska, jednak po zobaczeniu grupy ubranej w Miedziane trykoty, kierowca postanowił dość szybko odjechać. Przejazd przebiegał bardzo sprawnie i większość osób melduje się na obiekcie sporo czasu przed pierwszym gwizdkiem. Jako, że nasza liczba nie należała do tych oszałamiających, to o długość wpuszczania nie musieliśmy się obawiać. Jednak jak się okazało służby porządkowe na Arenie Kielc chcą uchodzić za te działające profesjonalnie, więc każda osoba została przeszukana bardzo skrupulatnie, brakowało im chyba tylko wykrywacza metalu do pełni szczęścia... Tradycyjnie w przypadku wyjazdu do Kielc część osób zrezygnowała ze stadionowego kateringu zamawiając pizzę, taki urok wyjazdów na ten stadion.

Przed rozpoczęciem meczu daliśmy wyraz swojego poparcia dla Koroniarzy, wznosząc okrzyki wspierające ich w nierównej walce z organami ścigania. Doping jaki prowadziliśmy na tym meczu, co zrozumiałe, większego szału na nikim nie mógł zrobić. Oczywiście śpiewaliśmy przez cały mecz, ale nasza liczba generowała raczej niskie natężenie decybeli. Jednak na sektorze bawiliśmy się przednio, śmiechów również nie brakowało, dzięki piknikom zasiadającym w sektorze obok naszego. Swoje zrobili też piłkarze na boisku, wygrywając już piąty mecz z rzędu, co również miało przełożenie na naszą zabawę na trybunach. W związku z protestem, jaki prowadzą fanatycy Korony, przez całe spotkanie ich młyn świecił pustkami. Znajdowały się tam pojedyncze osoby, jednak - co zrozumiałe - nie prowadzili dopingu ani nie zawisły żadne flagi. Reszta stadionu wypełniona w połowie, żywo reagująca na boiskowe wydarzenia. W ich repertuarze znajdowały się ze dwie krótkie przyśpiewki i przez większą część meczu skandowali pod adresem sędziów "złodzieje". Zwłaszcza te ostatnie okrzyki większości z nas musiały przypaść do gustu, gdyż do końca meczu na większość boiskowych wydarzeń ironicznie je wykrzykiwaliśmy. Standardowo w ostatnim czasie smutne obrazki w Kielcach, najpierw przesiew młyna, a teraz policja w celu nabijania statystyk zabiera się za fanów piłki kopanej, co w czasie meczu miało miejsce w sektorze obok naszego.

Ostatecznie na sektorze w Kielcach zameldowaliśmy się w liczbie 110 osób, w tym 29 chojnowskich fanatyków. Z nami na sektorze również 4 braci z Opola i jeden Arkowiec. Na płocie tym razem zawisły tylko dwie flagi: Na wyprawie i fanatyczni chojnowianie. Moim subiektywnym zdaniem z liczby chojnowian możemy być zadowoleni, co do ogólnej Zagłębia na tym wyjeździe pozostawię wolne miejsce. Niech każdy sobie sam oceni, czy jest zadowolony czy nie. Na pewno jednak ta runda jest dla nas udana, wypadałoby ją mocno zaakcentować. W dalszym ciągu nie wiadomo, czy mecz derbowy odbędzie się na Pilczycach, czy jednak może na Oporowskiej. W tym drugim przypadku nasza obecność będzie możliwa. Jeżeli jednak Śląsk powróci na nowy obiekt, wówczas pozostaje tylko wyjazd do Warszawy na Polonię. Klatka jest tam bardzo mała, w połączeniu ze świętem narodowym oraz ostatnim wyjazdem jest duża szansa by wypełnić cały sektor. Tak więc wszyscy pełna mobilizacja!!!

Poprzedni mecz
19.12.2016r.

Zagłębie Lubin
2:1
Piast Gliwice
Następny mecz
11.02.2017r.

Górnik Łęczna
vs
Zagłębie Lubin
Facebook