Fanatyczni Chojnowianie - FC Chojnów
Aktualnie online
· Gości online: 1

Polecamy
Relacja z Warszawy (Polonia)
Relacje

Na ostatni wyjazd w sezonie udaliśmy się do Warszawy na mecz z tamtejszą Polonią. Była już to nasza trzecia wizyta w stolicy Polski w niedawno zakończonym sezonie, dwukrotnie obieraliśmy kierunek Łazienkowska. Na długo przed samym wyjazdem, mimo długiego majowego weekendu, można było się spodziewać raczej słabego zainteresowania wyjazdem, gdyż niestety przeciwnik kibicowsko prezentuje się bardzo słabo. Oczywiście niektórzy mieli nadzieję na wypełnienie przecież niedużego sektora dla przyjezdnych na Konwiktorskiej, rzeczywistość okazała się niestety inna i ostatecznie na trybunach stadionu Polonii nie zameldowaliśmy się w komplecie.

Wczesnym rankiem w kierunku Warszawy wyruszyły dwa podstawione autokary. Przejazd jednym się dłużył, inni w tym czasie korzystali z uroku wyjazdów autokarowych. Po drodze w okolicach Konina dosiada się do nas 5 Zawiszaków, wszyscy razem meldujemy się pod stadionem na 30 minut przed rozpoczęciem meczu. Wpuszczanie na stadion początkowo idzie bardzo sprawnie, ostatecznie kilka osób dopisało się do listy wyjazdowej na miejscu. Niestety, nic co dobre nie może trwać wiecznie i znalazła się też część osób, którym nie było dane postawić nogi na obiekcie, gdyż przytrafiły im się literówki w nazwisku, bądź jakiś drobny błąd w numerze PESEL. Zawsze się jakiś powód znajdzie, by komuś zaszkodzić...

Na trybunie dla przyjezdnych meldujemy się w około 180 osób (w tym 25 kibiców Falubazu oraz wspomnianych wyżej 5 Zawiszaków). Sektor tego dnia zostaje przyodziany we flagi: Na wyprawie, OCB'03, fanatyczni chojnowianie oraz flagę braci z Zawiszy: Białe Błota. Doping, jak można się było spodziewać przed meczem, był bardzo niskich lotów. Właściwie z braku bębna oraz megafonu w zasadzie ograniczamy się do pojedynczych okrzyków lub śpiewów, które bardzo szybko gasły. Gospodarzy stać było na kilka minut śpiewów, w zasadzie po pierwszej straconej bramce ściągają flagi, dają upust swoim emocjom i do końca spotkania jadą z piłkarzykami na całego. Co tu dużo pisać, wyjazd po prostu nudny i jest to jeden z tych wyjazdów, które jedzie się zwyczajnie zaliczyć, nikt chyba nie oczekuje niczego ciekawego po wyprawie na Polonię?

Runda wiosenna zakończona, w Warszawie na Polonii zawitało 41 osób z Chojnowa. Runda w naszym wykonaniu na stałym, przyzwoitym poziomie. Szkoda jednego wyjazdu na Lechię, gdzie można było wyśrubować lepszą liczbę, ale wypada być zadowolonym z kończącej się rundy, gdyż zakończyliśmy ją ze średnią 40 osób na wyjazd. W dalszym ciągu zostaje zachowana tendencja wzrostowa. W najbliższym czasie zostanie sporządzone małe podsumowanie całego sezonu w pigułce na naszej stronie, więc pozostańcie wszyscy czujni! Do zobaczenia na wyjazdowym szlaku po wakacyjnej przerwie!
Poprzedni mecz
19.12.2016r.

Zagłębie Lubin
2:1
Piast Gliwice
Następny mecz
11.02.2017r.

Górnik Łęczna
vs
Zagłębie Lubin
Facebook