Fanatyczni Chojnowianie - FC Chojnów
Aktualnie online
· Gości online: 1

Polecamy
Relacja z Miedź - Zawisza
Relacje

Wyjątkowo atrakcyjny był pierwszy piłkarski weekend dla lubińskich fanatyków, najpierw wyjazd do Szczecina a następnie przyszło nam wspierać naszych bydgoskich braci na wyjeździe do pobliskiej Legnicy. Dzień przed meczem z Miedzią odwiedzili nas fanatycy Zawiszy, przy okazji zahaczając o imprezę urodzinową dwóch z nas. Nie było dużo czasu następnego dnia na gojenie ran po ciężkiej nocy, gdyż zbiórka została zaplanowana na wczesną godzinę w samo południe we wcześniej ustalone miejsce. Niestety miejscówka ta została rozkminiona przez policję, skutkiem czego tuż przed samym planowanym wyjazdem zrobili nalot i wszystkich spisali. W sumie w kierunku Legnicy wyruszyło z Chojnowa kilkanaście samochodów, co przełożyło się na liczbę 45 chojnowian. Przejazd całą drogę bez obstawy aż pod sam stadion. Przy okazji wypada wspomnieć, że tego dnia godzinę przed meczem całe miasto praktycznie zamarło.

Wejście na stadion tragiczne, ochrona konkretnie wystraszona wpuszczała bardzo mozolnie, co zdołało maksymalnie rozsierdzić kibiców chcących delektować się magią piłki na poziomie pierwszoligowym. Doprowadziło to do tego, że w kierunku olewających swoje obowiązki pracowników ochrony poleciało kilka głośno wybuchających petard. Spanikowani ochroniarze uciekli za plecy policji i prosili ich o pomoc, niestety dla nich bezskutecznie. Na dłuższą chwilę zaprzestano wpuszczania na obiekt, ale kibic nie z takich opresji już wychodził, skoro brama ostatecznie nie chciała się przewrócić to zauważono, iż autobus był zaparkowany w wyjątkowy sposób, umożliwiający dostanie się na obiekt przez szyberdach. Skorzystało z tego przywileju kilkaset osób.

Na płocie wylądowały dwie nasze flagi (Zagłębie hzl oraz Zagłębie Lubin „Lonsdale”), nasza liczba to 400 osób na sektorze. Przygotowany został również transparent, który był ripostą na mozolnie przygotowywaną oprawę Miedzianki, którą kilka dni przed meczem „zwinął wiatr” w momencie malowania. Hasło „Menelskie zasady, romskie obyczaje to WY, ciapaci cyganie” był celną ripostą na sektorówkę „Rycerskie tradycje, szlacheckie obyczaje to my legniccy hooltaje”, której nie było dane legnickim hooltajom zaprezentować ostatecznie. Nie zrazili się jednak i w pewnym momencie warczeli w naszym kierunku hasło „Tu jest oprawa...” po czym rozwinęli pasy materiału, które stworzyły... no właśnie, cokolwiek to miało być niestety hooltajom najzwyczajniej nie wyszło.

Nie był to najszczęśliwszy tydzień dla naszych cygańskich sąsiadów, nawet ich skórokopy ulegi bydgoskiemu Zawiszy. Liczby w jakich się zaprezentowały poszczególne ekipy to: 400 fanów Zagłębie, 250 Zawiszy oraz setka fanów z Wałbrzycha. Sektor oprócz naszych fan przyozdobiony został we flagi: ULTRAS, Zawisza pany, Niebiesko – Czarne Szatany” oraz jedną flagę wałbrzyszan. Doping z obu stron bardzo słaby, spowodowane to ogromnym upałem panującym tego dnia. Po meczu wsiadamy do własnych środków lokomocji i udajemy się w spokoju do domów.


Poprzedni mecz
19.12.2016r.

Zagłębie Lubin
2:1
Piast Gliwice
Następny mecz
11.02.2017r.

Górnik Łęczna
vs
Zagłębie Lubin
Facebook