Fanatyczni Chojnowianie - FC Chojnów
Aktualnie online
· Gości online: 1

Polecamy
Relacja z Krakowa (wisła)
Relacje

Meczem wyjazdowym z wisłą rozpoczęliśmy mały "maraton" wyjazdowy, gdyż przez 3 kolejne weekendy przyjdzie nam się wybierać w delegację chcąc wspierać piłkarzy Zagłębia z perspektywy sektora gości. Termin ustalony na sobotni wieczór wszyscy przyjęli z zadowoleniem, zawsze to coś innego niż piątek czy poniedziałek. Wydawać by się zatem mogło, że najedziemy Kraków w całkiem okazałej liczbie. Nic bardziej mylnego. Zapisy szły bardzo mozolnie i chętnych na wyprawę do Grodu Kraka ostatecznie uzbierało się około 230 fanatyków Zagłębia. Liczba wyjazdowa fanatycznych chojnowian zamknęła się na liczbie 34 głów, ale ostatecznie na sektorze gości stawiło się 29 osób. Większość udała się zorganizowanym przez Stowarzyszenie transportem, czyli trzema autokarami i dwoma busami.

Wejście na sektor w miarę sprawne. Płot udekorowaliśmy kilkoma flagami: Na wyprawie, Zagłębie (hzl), fanatyczni chojnowianie i OCB'03. Do tego doszła mała flaga Zawiszaków - Rycerze Pomorza. Nasze popisy wokalne tego dnia od samego początku na bardzo słabym poziomie. Na osobną wzmiankę zasługuje natomiast bluzganie... O tak, w tym aspekcie większość daje z siebie zawsze max! Szkoda, bo wydawało się, że w Krakowie na sektorze znaleźli się sami stali wyjazdowicze i nie trzeba będzie na siłę szukać wymówek. W ostatnim czasie niestety bardzo dużo "przekumatych" z ledwie kilkunastoma wyjazdami stoi bez barw (nieśmiertelne Lonsy i inne groźne marki w modzie!) z łapami w kieszeni, czekając tylko kiedy będzie można się pospinać z przeciwnikiem. Gospodarze też większego szału nie zrobili, ledwie kilka razy głośniej coś zaśpiewali.

Na boisku nasz bramkarz zadbał o to, by mecz nie skończył się przypadkiem bezbramkowym remisem. Kolejny mecz przegrany i chyba trzeba się powoli oswajać z myślą o jednym meczu więcej z potęgami typu Podbeskidzie czy Korona. Piłkarze piłkarzami, ale część osób musi się zastanowić czy jest faktycznie takimi fanatykami za jakich się uważa, bo nasza liczba w Krakowie przynosi bardziej wstyd niż chwałę. Przed nami wyjazd na Legię w bardzo trudnym okresie świątecznym, jest szansa dla niektórych na rehabilitację.

Wszyscy do Warszawy!
Poprzedni mecz
19.12.2016r.

Zagłębie Lubin
2:1
Piast Gliwice
Następny mecz
11.02.2017r.

Górnik Łęczna
vs
Zagłębie Lubin
Facebook